Zalecana przeglądarka do prawidłowego wyśtwietlania tej strony to:->Firefox<-

Pożar śmietnika w Krępie Kościelnej

Dnia 11-go maja o godz. 00:05 zostaliśmy zaalarmowani selektywnie o pożarze śmietnika przy cmentarzu w Krępie Kościelnej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się iż palą się śmieci w murowanym śmietniku. Działania jednostek polegały na podaniu dwóch prądów wody i gaszeniu palących się śmieci. W akci brało udział 2 zastępy straży pożarnej, tj: GBA - Mercedes Atego z OSP Krępa Kościelna oraz GBA-Star z KP PSP w Lipsku.
Kliknij na zdjęcie aby obejrzeć resztę zdjęć.
Kontrola gotowości bojowej

Dnia 10-go maja 2013r około godz. 10:20 w naszej jednostce przeprowadzona została kontrola gotowości bojowej.
W kontroli wzieło udział 5-ciu druhów z naszej jednostki a oceny dokonywali przedstawiciele Komendy Powiatowej Pańtwowej Straży Pożarnej w Lipsku: asp. szt. Paweł Cheda oraz mł. kpt. Piotr czerwonka.

Po podsumowaniu wszystkich punktów otrzymaliśmy ocenę dobrą.

Pożar budynku mieszkalnego w Lipsku

Dnia 2-go maja o godz. 04:32 zostaliśmy zaalarmowani z informacją o pożarze bydynku mieszkalnego w centum Lipska. Po dojechaniu na miejsce okazało się iż pali się drewniany bydynek mieszkalny w rynku. Działania jednostek polegały na gaszeniu pożaru budynku oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akci brało udział 5 zastępów strażackich, to jest: GBA - Mercedes Atego z OSP Krępa Kościelna; GCBA 5/32-Scania, GBA-Star i Podnośnik hydrauliczny SHD-21 z KP PSP w Lipsku oraz GBA-Mercedes z OSP Wola Solecka.
Kliknij na zdjęcie aby obejrzeć resztę zdjęć.
Wielkanoc 2013

Jak co roku nasza jednostka (z wsparciem jednostki OSP z Jaworu Soleckiego)
brała udział w Triduum Paschalnym i w porannej mszy Rezurekcyjnej.
Kliknij na zdjęcię aby obejrzeć resztę zdjęć.
Podsumowanie kursu kierowców-konserwatorów

W dniu 24-go lutego 2013 dwóch druhów z naszej jednostki ukończyło pomyślnie kurs kierowców-konserwatorów.
Podsumowaniem całości był egzamin podczas, którego uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz praktyczną. W zakresie teorii strażacy rozwiązywali sprawdzian testowy, natomiast egzamin praktyczny polegał na sprawdzeniu umiejętności obsługi urządzeń będących na wyposażeniu pojazdów pożarniczych. Egzamin nadzorował przedstawiciel Ośrodka Szkolenia KW PSP w Warszawie - bryg. Janusz Kryska. Kurs ten zakończył się uroczystym wręczeniem dyplomów przez Komendanta Powiatowego PSP w Lipku mł. bryg. Tomasza Krzyczkowskiego.Kliknij na powyższe zdjęcie aby obejrzeć resztę zdjęć z kursu.
Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2012

Dnia 16 lutego 2013r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2012.
Podczas zebrania dokonano uroczystego przekazania sprzętu hydraulicznego "Lukas" przez Zastępce Naczelnika Wydziału Logistycznego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Rafała Zimochockiego. Przybyli także zaproszenie goście: Komendant Powiatowy PSP w Lipsku - mł. bryg. Tomasz Krzyczkowski, asp. szt. w st. spocz. Jan Cyran - Komendant Miejsko-Gminny ZOSP w Lipsku, Kierownik Sekcji Techniki i Zaopatrzenia Wydziału Logistycznego KW PSP w Warszawie - kpt. Karol Ziętala, Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko - Jerzy Pasek, Przewodnicząca Rady Powiatu Lipskiego - Jadwiga Buza oraz Dyrektor ZPO w Krępie Kościelnej -Pani Grażyna Kulpińska.


Kliknij na powyższe zdjęcie aby obejrzeć resztę zdjęć z zebrania.
Kurs ratownictwa technicznego!

W dniu 27-go stycznia 2013 roku czterech druhów z naszej jednostki ukończyło pomyślnie Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego.
Kurs ten zakończył się uroczystym wręczeniem dyplomów przez Komendanta Powiatowego PSP w Lipku mł. bryg. Tomasza Krzyczkowskiego w asyście: mł. bryg. Dariusza Rzeźnika, st. kpt. Łukasza Maciejewskiego, kpt. Pawła Niewczasa, kpt. Jakuba Jóźwika oraz przedstawiciela Ośrodka Szkolenia KW PSP w Warszawie - st. kpt. Pawła Bruneckiego.Kliknij na powyższe zdjęcie aby obejrzeć resztę zdjęć z kursu.
Spotkanie Wigilijne w naszej OSP

23 grudnia w strażnicy OSP odbyło się spotkanie Wigilijne z udziałem ks.kanonika Henryka Skuzy oraz zastępcy Burmistrza Jacka Wielorańskiego oraz druhów OSP Krępa Kościelna.

21.12.2012 - Wigilia w Szkole w Krępie Kościelnej!

21 grudnia 2012r. w Zespole Placówek Oświatowych w Krępie Kościelnej odbyła się uroczysta Wigilia poprzedzona Jasełkami, w których uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Występom bacznie przyglądali się licznie przybyli goście wraz z gronem pedagogicznym oraz dzieci z tutejszej placówki.Kliknij na powyższe zdjęcie aby obejrzeć resztę zdjęć z kursu.
Kurs podstawowy strażaków!

W dniu 25-go listopada 2012 roku kolejnych czterech druhów z naszej jednostki ukończyło pomyślnie kurs podstawowy strażaków ratowników.
Szkolenie to zakończyło się wyjazdem do Ośrodka Szkoleniowego w Pionkach na komorę dymową po pozytywnym przejściu testu sprawności fizycznej.Kliknij na powyższe zdjęcie aby obejrzeć resztę zdjęć z kursu.
Pożar w Lipie Miklas!

22-go listopada 2012r. wczesnym rankiem tuż przed godziną 5:00 zostaliśmy zaalarmowani o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Lipa Miklas.
Po naszym dojechaniu na miejsce okazało się, że skala pożaru jest ogromna.
Ogniem zajął się cały budynek gospodarczy wraz z bydłem w środku, z których 7 sztuk padło w skutku zaczadzenia sie dwutlenkiem węgla, zaś na górze (stropie) było składowane siano i słoma w ilości około 30 ton, które to paliły się przez kilkanaście godzin mimo ciągłej akcji ratunkowej.
Pod dowództwem Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Tomasza Krzyczkowskiego do działań zadysponowano 9 zastępów Straży pożarnej i około 40 strażaków ratowników, to jest: 2 zastępy z KP PSP Lipsko, OSP Krępa Kościelna, OSP Lipsko, OSP Maruszów, OSP Ciepielów, OSP Wola Solecka, OSP Długowola, OSP Pawliczka jak również 3 samochody operacyjne z Lipska: Nissan Navara, Ford Focus oraz oświetleniowy marki Żuk.
Kliknij na zdjęcię aby obejrzeć resztę zdjęć z dramtycznej akcji.
Odbiór boksu garażowego

Dnia 14-go listopada odbył się formalny odbiór remontu boksu garażowego.

Remont garażu sfinansowano ze środków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w ramach wsparcia dla jednostki OSP Krępa Kościelna włączonej do Krajowego Systemu Ratowniczo-GaśniczegoKliknij na zdjęcie aby obejrzeć resztę zdjęć.

Podczas uroczystej nominacji Komendatnta Powiatowego PSP w Lipsku nasza jednostka dostała podziękowanie za udział w 16-to godzinnej akcji mającej na celu pomoc i usuwanie skutków po katastrofalnej nawałnicy, która 7 sierpnia 2012 roku nawiedziła nasz powiat.


Kliknij na obrazek aby obejrzeć powiększyć skan z podziękowaniem.


Uroczysty Apel z udziałem Komendanta Główneg PSP

Dnia 9 listopada 2012 roku na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku odbył się uroczysty apel z okazji zmiany na stanowisku Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku, przekazania podziękowań dla instytucji, służb, inspekcji i straży oraz sprzętu i wyposażenia jednostkom OSP z terenu powiatu lipskiego. Po uroczystym rozpoczęciu, złożeniu meldunku nastąpiło zdanie obowiązków Komendanta Powiatowego przez  st. bryg. Janusza Szylara (obecnie Zastępcę Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP) i przyjęcie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Lipsku przez mł. bryg. Tomasza Krzyczkowskiego.
Podczas uroczystości Komendant Główny PSP generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz w asyście Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Gustawa Mikołajczyka, jego zastępcy st. bryg. Janusza Szylara, Komendanta Powiatowego PSP w Lipsku mł. bryg. Tomasza Krzyczkowskiego i Starosty Lipskiego Romana Ochyńskiego, w celu poprawy wyposażenia i zwiększenia możliwości likwidacji zagrożeń, przekazał zakupiony sprzęt i środki ochrony indywidualnej dla jednostek OSP z terenu powiatu lipskiego zakupione ze środków budżetu państwa w ramach likwidacji skutków klęsk żywiołowych.
W czasie apelu Złotym Medalem Społeczny Trud Obronności Kraju „za zasługi dla Ligi Obrony Kraju” odznaczony został st. bryg. Janusz Szylar.
Powyższa ceremonia była także okzazją do złożenia przez Starostę Lipskiego Romana Ochyńskiego podziękowań instytucjom i jednostkom straży pożarnej za działania ratownicze na terenie powiatu lipskiego podczas nawałnicy, która miała miejsce 07.08.2012r.
W uroczystości udział wzięli m.in.: Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Gustaw Mikołajczyk, władze samorządowe powiatu lipskiego z Miasta i Gminy Lipsko, gmin Ciepielów, Chotcza, Rzeczniów, Sienno, Solec oraz gmin z terenu chronionego Iłży i Tarłowa, przedstawiciele służb i instytucji współdziałających oraz kapelani powiatowi Państwowej Straży Pożarnej.


Kliknij na zdjęcię aby obejrzeć resztę zdjęć z uroczystości.
Śmiertelny wypadek w Gołebiowie!

Dnia 22-go października 2012 roku o godz 22:45 zostaliśmy zaalarmowani o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 79 w miejscowości Gołębiów. Samochdem marki Audi podróżowały 3 osoby, u dwóch kobiet lakerz stwierdził zgon natomiast mężczyzna, który kierował pojazdem z licznymi obrażeniami został przewieziony do szpitala w Radomiu. W działaniach uczestniczyły zastępy GCBA 5/32, SLRt, SLRr, SLOp z KP PSP w Lipsku i GBAM 2,5/16 Mercedes z OSP w Krępie Kościelnej.

Kliknij na zdjęcię aby obejrzeć resztę zdjęć z wypadku.
Zmiany kadrowe w KP PSP Lipsko

W dniu 28.09.2012 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku odbyło się spotkanie z nadbrygadierem Gustawem Mikołajczykiem – Mazowieckim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie spotkania ze stanowiska Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku odwołany został st. bryg. mgr inż. Janusz Szylar, który został przeniesiony do dyspozycji Mazowieckiego Komendanta PSP w Warszawie pełniąc funkcję Zastępcy.
Jednocześnie w związku z zapewnieniem ciągłości kierowania Komendy z dniem 01.10.2012 roku pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Powiatowego PSP w Lipsku nadbryg. Gustaw Mikołajczyk powierzył
mł. bryg. mgr inż. Tomaszowi Krzyczkowskiemu.

Przypominamy, że to już druga osoba z Lipskiej Komendy zasiliła szeregi Komendy Wojewódzkiej w Warszawie, gdyż były Kierownik Sekcji Kwatermistrzowsko-Technicznej - kpt. Karol Ziętala, jednocześnie członek OSP Krępa Kościelna pełni od ponad roku funkcję Kierownika Wydziału Logistycznego w KW PSP w Warszawie.

Poniższe zdjęcia zapożyczone ze strony KP PSP Lipsko.


Kliknij na zdjęcię aby powiększyć.
Kontrola gotowości bojowej

W dniu 15-go czerwca 2012 roku w jednostce OSP Krępa Kościelna należacej do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego odbyła się niezapowiedziana kontrola gotowości bojowej.
Kontrole przeprowadzili: mł. bryg. Dariusz Rzeźnik, mł. asp. Piotr Heda oraz
Komendant Miejsko-Gminny OSP RP w Lipsku Jan Cyran.Boże Ciało

W dniu 7 czerwca 2012 roku w Kościele Parafialnym w Krępie Kościelnej po mszy św. odbyła się uroczysta procesja z okazji Święta Bożego Ciała.
W procesji brali udział strażacy z OSP Krępa Kościelna oraz z OSP Jawor Solecki.


Kliknij na zdjęcię aby obejrzeć resztę zdjęć z prosesji.
Przedszkolaki z wizytą w Straży

W dniu 22 maja 2012r pod opieką Pań: Jadwigi Puton, Izabeli Gałek i Mirelli Jankowskiej Ochotniczą Straż Pożarną odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola w Krępie Kościelnej
Spotkanie z ramienia OSP przygotowali i prowadzili: Tomasz Stempień - Prezes oraz Włodzimierz Kurowski - Kierowca.
Wizyta przedszkolaków była doskonała okazją do przekazania dziciakom informacji na temat funkcjonowania i działalności OSP w Krępie Kościelnej. Zostały im wyjaśnione także zasady korzystania z numerów alarmowych 998 i 112 oraz jak zachowywać się podczas pożarów i innego typu zagrożeń.
Dzieci mogły obejrzeć obiekt strażnicy, zapoznać się z wyposażeniem i sprzętem strażackim oraz dowiedziały się kiedy jest on używany.
Jednak największą atrakcją była możliwość przebywania w nowym samochodzie strażackim. Wielu z przedszkolaków, szczególnie chłopców deklarowało chęć bycia w przyszłośći strażakiem, być może zasilą kiedyś szeregi naszej OSP.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od strażaków słodycze oraz zadanie domowe do wykonania - uzupełnienie kolorowanki związanej z tematem Straży Pożarnej.


Kliknij na zdjęcię aby obejrzeć zdjęcia z wizyty przedszkolaków.
Poświęcenie Samochodu - OSP Kadłubek

W dniu 6 maja 2012 roku w Kościele w Gozdawie odbyła się uroczysta msza święta z okazji gminnego Dnia Strażaka oraz uroczystego przekazania samochodu Gaśniczgo Iveco dla OSP Kadłubek.
W uroczystościach brali udział druhowie z 11-stu jednostek OSP z powiatu lipskiego oraz licznie zaproszeniu goście: między innymi: V-ce Prezez Wojewódzkiego ZOSP PR, Radny Sejmiku woj. mazowieckiego - Zbigniew Gałąbek; Starosta lipski - Roman Ochyński; Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lipsku - mł. bryg. mgr inż. Krzyczkowski Tomasz; władze samorządowe z gminy Sienno oraz radni powiatu lipskiego oraz sejmiku województwa mazowieckiego.


Kliknij na zdjęcię aby obejrzeć resztę zdjęć z uroczystrości.
Dzień Strażaka

W dniu 3 maja 2012 roku w Kościele Parafialnym w Krępie Kościelnej odbyła się uroczysta msza święta z okazji Dnia Strażaka.
W uroczystościach brali udział druhowie z OSP Krępa Kościelna oraz zaprzyjaźniona jednostka OSP z Jaworu Soleckiego


Kliknij na zdjęcię aby obejrzeć resztę zdjęć.
Wypadek w Jaworze Soleckim

W dniu 24.04.2012 roku tuż przed godziną 12.00 w miejscowości Jawor Solecki miał miejsce groźny wypadek drogowy.
Samochodem podróżowały 4 osoby, 3 z nich zostały przewiezione do szpitala w Lipsku, niestety u kierującej pojazdem kobiety stwierdzono zgon.

Rodzinie zmarłej, składamy najszczersze kondolencję.


Kliknij na obrazek aby przejść do artykułu opracowanego przez Echo Dnia
Ćwiczenia bojowie z zagrożeniem chemicznym
w firmie Kingspan - 16.04.2012


16 kwietnia 2012r odbyły się ćwiczenia bojowe w firmie Kingspan, która ze względu na przechowywanie n-pentanu potrzebnego do produkcji płyt, została zaliczona do grupy firm o zwiększonym ryzyku awarii przemysłowej.
W działaniach brało udział około 210 strażaków, między innymi: Kompania Gaśnicza „Szydłowiec” Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego składającego się ze strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatów: szydłowieckiego, radomskiego, białobrzeskiego, zwoleńskiego i lipskiego, sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z terenu powiatu lipskiego i wszystkich OSP z terenu MiG Lipsko oraz służb współdziałających: Policji, Pogotowia Ratunkowego oraz Formacji Obrony Cywilnej - łącznie 33 zastępy straży pożarnych.

Po przeprowadzonych ćwiczeniach bojowych nastąpił pokaz nowoczesnego sprzętu "Lukas", który służy do szybkiego dostania się do osób poszkodowanych w wypadkach, uwięzionych np. w środku zgniecionego samochodu. Sprzęt ten jest nowością na świecie ponieważ jest on bezprzewodowy.


Kliknij na zdjęcię aby obejrzeć zdjęcia z ćwiczeń i pokazu sprzętu.
Wielkanoc 2012

Jak co roku jednostki OSP Krępa Kościelna oraz OSP Jawor Solecki brały czynny udział w Triduum Paschalnym i we mszy Rezurekcyjnej.
Po mszy Rezurekcujnej w strażnicy OSP odbyło się uroczyste śniadanie Wielkanocne.


Kliknij na zdjęcię aby obejrzeć resztę zdjęć.
Podziękowania od RCKiK w Radomiu

Podczas podsumowania kursu "Szkolenia Podstawowego Strażaków Ratowników OSP"
dh Tomasz Smaga odebrał od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznistwa w Radomiu podziękowanie dla jednostki OSP Krępa Kościelna za udział w zbiórce krwi.
Dnia 29 lutego 2012r. krew oddali druhowie: Tomasz Stempień i Tomasz Smaga.Kliknij na zdjęcie aby powiększyć.
Wypadek w Jaworze Soleckim

W dniu 07.03.2012r. o godz 14:54 z Powiatowego Stanowiska Kierowania
dostaliśmy informacje, że w miejscowości Jawor Solecki, gm. Sienno miał miejsce
wypadek drogowy w wyniku, którego zostały ranne 2 osoby.
Przyczyny zdarzenia na chwilą obecną są nieznane.
W działaniach uczestniczył zastęp SLRt - Iveco Daily z JRG w Lipsku, GBA 2,5/16 z OSP Jawor Solecki oraz GBA 2,5/16 Mercedes OSP z Krępy Kościelnej.


Kliknij tu aby zobaczyć więcej zdjęć.
Zbiórka Krwi!

29 lutego 2012 roku w KP PSP w Lipsku przy współudziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu udałosię zebrać około 40 litrów krwi...


Kliknij tu aby zobaczyć zdjęcia z przeprowadzonej zbiórki krwi.Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 24.02.2012r. w Lipsku odbył się konkurs do eliminacji Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
W średniej grupie wiekowej (szkoły gimnazjalne) I-sze miejsce zajęła uczennica Publicznego Gimnazjum w Krępie Kościelnej-Agnieszka Pytlak, której opiekunem był Pan Sławomir Śmieciuch.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia na Eleminacjach Powiatowych.


Kliknij na zdjęcię aby obejrzeć zdjęcia z Konkursu.
POŻAR BYDYNKU MIESZKALNEGO

W dniu 12.02.2012 r. w miejscowości Leszczyny, gm. Lipsko około godz. 07:00 miał miejsce pożar drewnianego budynku mieszkalnego.Przyczyna zdarzenia na chwilą obecną jest jeszcze nieznana. W działaniach uczestniczył zastęp GCBA 5/32 SCANIA z JRG w Lipsku oraz GBA 2,5/16 Mercedes OSP z Krępy Kościelnej.


Kliknij na zdjęcię aby obejrzeć zdjęcia z Pożaru.
! ! ! ZEBRANIE ! ! !

Dnia 5-go lutego 2012 roku odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za rok 2011.
W zebraniu brali udział licznie przybyli goście na czele z Naczelnikiem Wydziału Logistycznego KW PSP w Warszawie mł.bryg. mgr inż. Piotrem Równickim.


Kliknij na zdjęcię aby obejrzeć zdjęcia z Zebrania.
! ! ! WIGILIA ! ! !

18 grudnia w świetlicy OSP o godz. 17:00 odbyła się uroczysta kolacja Wigiliyjna z udziałem ks.kan. Henryka Skuzy.


Kliknij na zdjęcię aby obejrzeć zdjęcia z Wigilii.
Wizytacja !

Dnia 26-go listopada nasza jednostka miała zaszczyt gościć
Naczelnika Wydziału Logistycznego KW PSP w Warszawie
- mł.bryg. mgr inż. Piotra Równickiego
oraz Kierownika Sekcji tegoż Wydziału
- mł.kpt. mgr inż. Karola Ziętalę.


Kliknij na zdjęcię aby obejrzeć zdjęcia z wizytacji.09.11.2011r.
09.11.2011r o godz. 02:10 zostaliśmy zaalrmowani systemem selektywnym.
Okazało się, że powodem alarmowania był pożar budynku gospodarczego w miejscowości Wierzchowiska.

W zdarzeniu brał udział zastęp z PSP Lipsko oraz OSP Krępa Kościelna.
Jeśli masz jakieś uwagi, napisz do autora tej stronylicznik odwiedzin
Administrator strony: Tomasz Smaga